SKIL 8007 MA

• výkon
    • kvalitní přenosná taška
    • displej
    • plast zrovna moc nevoní

Potřeboval jsem pistoli na takové to domací kutilství, však víme. :-) A podle recenzí a technických parametrů mi vyhovovala tato. Příjemně mě překvapila taška. Kvalitní provedení a rozhodně lepší na přenášení, než samé ty boxy na vrtačku, šroubováky atd. Kvalita pistole vyhovující, výkon slušný. Krokové nastavení a dobře se drží v ruce. Jen co bylo opravdu negativní je ten pach plastu po vybalení. Je to otázka času než to vyčpí, doufejme, ale nijak zvlášť to neřeším. Potřebuji pracovat a zrovna když se pálí jiný lak či barva, tak je to opravdu jedno. Já jsem s pistolí mnaxcimálně spokojený a nástavce jsou dostačující. Jinak další pozitiva: pistole se dá postavit na zadek (je to k tomu přizpůsobené) a můžete pracovat oběma rukama a nahřívat případně nad pistolí. Vyhazování nástavců je zpracované pootočením hlavy, takže se horkých částí nedotýkáte.

• , zakoupeno v KASA.cz

Poměr cena/výkon - super

• , zakoupeno v Alza.cz

Akorát mne to nas...
    Zmíním se o tom obchodu ALZA at se s tím pere každý sám za sebe...

0.8 kg
Příkon
2000 W
Délka kabelu
4 m

Horkovzdušná pistole Skil Masters 8007 MA, 2000 W, 50-650 °C, F0158007MA

Horkovzdušná pistole o vysokém výkonu 2 000 W s elektronickým řízením.

Tlačítko uvolnění trysky umožňuje její bezpečnou výměnu a demontáž.

LCD displej pro indikaci skutečné a požadované teploty a proudění vzduchu.

Regulace stálé teploty zaručuje dlouhodobou práci bez přehřátí.

V kombinaci s redukčními tryskami o malém průměru je možné ji používat pro pájení a svařování.

Plynulá regulace teploty až do 650 °C umožňuje široké použití.

Funkce paměti – nástroj si pamatuje naposledy nastavenou teplotu i po odpojení z napájení.

Proudění vzduchu nastavitelné v 5 úrovních, od 250 do 500 l/min

Měkká rukojeť zaručuje pohodlnou práci.

Tuto horkovzdušnou pistoli lze používat také v kombinaci s příslušenstvím BOSCH a s dalším běžně dostupným příslušenstvím pro horkovzdušné pistole.

Ideální na odstraňování nátěrů a nálepek, voskování a odvoskování lyží a mnoho dalšího.

Specifikace:

• Napětí/frekvence: 220-240 V / 50-60 Hz

Informace o produktu:

Napětí a frekvence: 220-240 V/50-60 Hz

Obsah balení:

Horkovzdušná pistole Skil Masters 8007 MA 1 plochá tryska 1 redukční tryska 1 reflektorová tryska 1 tryska k ochraně skla

Textilní taška

• , zakoupeno v OK-shop

• výkon
    • kvalitní přenosná taška
    • displej
    • plast zrovna moc nevoní

• , zakoupeno v KASA.cz

Poměr cena/výkon - super

• plynule regulovatelná teplota po 10° C (od 50 do 650 °C)
    • regulace proudu vzduchu od 250 l/min do 500 l/min v pěti režimech
    • LCD panel s regulací
    • přívodní kabel 4 m
    • celkem kvalitní provedení
    • základní nástavce pro práci
    • praktická taška
    • určitou nevýhodou je vyšší hmotnost, cca 800 g (pokud pracujete na žebříku ve vyšších výškách, tak po určité době bolí ruce)
    • při vyšších teplotách dochází k opalování lesklého povrchu ústí pistole (pouze kosmetická vada)

Potřebovali jsme relativně levnou horkovzdušnou pistoli pro domácí použití. Na opravu dřevěných oken a občasné potřeby rozmrazování zamrzlých zámků. Se značkou Skil jsem neměl žádné zkušenosti, ale myslím si, že pro domácí občasné používání je dostatečně vyhovující.
    V návodu doporučují nepřekračovat dobu práce cca 30 minut, z důvodu přehřátí a poškození zařízení, pistoli jsme používali i déle (zhruba 300 °C) a nebyl problém. Spíše se asi jedná o ochranu společnosti proti případné reklamaci při poškození produktu. U některých produktů horkovzdušných pistolí se stává, že plasty po delší době měknou. Zde plasty neměknou.

• , zakoupeno v Alza.cz

Akorát mne to nas...
    Zmíním se o tom obchodu ALZA at se s tím pere každý sám za sebe...