Heureka.cz - porovnání cen a srovnání produktů


Poradna Horkovzdušné pistole

Jak vybrat horkovzdušnou pistoli?

Horkovzdušné pistole se používají především při odstraňování starých nátěrů barev a laků nebo k dekoračním a dokončovacím pracím. Hlavními kritérii při výběru jsou rozsah teploty vzduchu, způsob regulace a ukazatel teploty, ergonomické prvky – hmotnost, tvar horkovzdušné pistole a dále dostupné příslušenství v podobě tvarovaných nástavců.

 

Rychlé odkazy:

 

Rozsah teploty horkovzdušné pistole

U horkovzdušných pistolí je udáván rozsah teploty, na který je pistole schopná vzduch ohřát. Zvažte, k jakým činnostem budete horkovzdušnou pistoli používat. Každá z činností vyžaduje různou teplotu vzduchu – orientujte se maximální možnou teplotou; na nižší teplotu lze pak horkovzdušnou pistoli snadno regulovat.  

Např. k odstraňování starých nátěrů je vhodná teplota 500-650°C (k ruce si nezapomeňte vzít plochou špachtli), ke smršťování kabelových bužírek 250-300°C, plachty z umělé hmoty a látky s umělohmotným povlakem svaříme snadno pomocí štěrbinového nástavce při teplotě 300-400°C.

 

Regulace a ukazatel teploty u horkovzdušných pistolí

Teplota vzduchu lze u horkovzdušných pistolí regulovat v uvedeném rozsahu. Pokud požadujete komfortní práci, vyberte pistoli s regulací teploty pomocí snadno ovladatelných tlačítek do plusových či mínusových hodnot nebo s otočným regulátorem teploty. Velmi šikovný je digitální displej s ukazatelem teploty, který umožňuje okamžitý přehled o teplotě vzduchu na výstupu horkovzdušné pistole. Informujte se také, zda je horkovzdušná pistole vybavena termostatem, který zabrání jejímu přehřátí.

 

Co dalšího by mě mělo při výběru horkovzdušné pistole zajímat?

Tvar pistole je důležitým ergonomickým prvkem – ideální je pistolový tvar s rukojetí potaženou protiskluzovou měkčenou pryží. Při výběru vyzkoušejte, zda vám pistole padne do ruky – má dobře vyvážené těžiště a zda jsou ovládací prvky (např. regulace teploty) dostupné tak, aby šla pistole obsluhovat jednou rukou. 

 

K čemu lze horkovzdušnou pistoli použít?

Horkovzdušné pistole se používají především při odstraňování starých nátěrů barev a laků. Možnosti využití horkovzdušných pistolí jsou však podstatně širší: lze je použít na odstranění lepených spojů; například starých samolepek nebo nejrůznějších lepících pásek. 

 

S jakými značkami horkovzdušných pistolí se mohu na trhu setkat?

Jako u každého elektrického přístroje i u horkovzdušných pistolí platí, že je rozumné investovat do značkového nářadí zakoupeného v obchodu se zárukou. V dnešní době se již dají zakoupit značkové přístroje ve velmi příznivých cenových relacích. 

 

Autor rádce: www.naradi-naradi.cz

Porovnat horkovzdušné pistole